Про підсумки проведення районного фестивалю-конкурсу європейських культур «Єдина родина в центрі України»

18 бер. 2016
В зв’язку з реалізацію регіональних завдань Президента України щодо пріоритету стратегічного розвитку України - її інтеграцію в європейське співтовариство, відповідно до наказу відділу освіти районної державної адміністрації від 03 березня 2016 року №33/о « Про проведення регіонального тижня національних культур «Єдина родина в центрі України» з метою зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних і освітніх потреб учнів загальноосвітніх навчальних закладів 18 березня 2016 року на базі ПТУ№36 смт.Новгородка проведений районний фестиваль-конкурс європейських культур «Єдина родина в центрі України» («Єврофест 2016»).

В  конкурсі  взяли  участь  11 учнівських команд     загальноосвітніх  навчальних  закладів  району, які представили інфомаційно-художню програму про країни Європи та Світу. До програми  виступу команд  включені презентації національних костюмів, національних кухонь, інформації, що сприяли  розширенню знань про представлену   країну її територіальний, культурний та економічний   зв'язок з Україною,   формуванню у молоді власної позиції у суспільстві, толерантного ставлення  та поваги до представників інших культур.

Необхідно відмітити, що всі учасники продемонстрували достатній  рівень  підготовки, використали нестандартні  підходи  та форми при викладанні підготовленого матеріалу. За допомогою творчого підходу та сучасних   методів    проводили  представлення  історичних фактів створення та розвитку країни,  розповідали по історію створення її  Прапора, Гімну, Герба, національного костюму та національної страви. Зі сцени лунали вірші польською мовою, пісні японською, англійською, болгарською,  привітання іспанською, ромською, чеською, угорською. Глядачі отримали задоволення від перегляду  художніх номерів команд-учасниць до яих були включені танці країн світу- це і грецький танок  «сертакі», румунський «сирба», угорський «чардаш», польський «краков’як», іспанський «фламенко», чеський народний і  запальний циганський танок. Конкурс «Майстер-шеф» показав знання учнів  навчальних закладів  не тільки з історії  а й довів, що  діти обізнані з традиціями оформлення святкового столу в різних країнах  Світу не гірше ніж з Українськими традиціями. Представили на розсуд журі конкурсу  традиційні національні страви.

Звісно кожен Конкурс не проходить без визначення переможців і за його результатам   переможцями  районного    фестивалю-конкурсу європейських культур

«Єдина родина в центрі України» («Єврофест 2016»)  стали   :

- команда  Верблюзького НВК

(країна представлення Угорщина   );